ogólne uwagi co do gry

Re: ogólne uwagi co do gry

Postautor: marek » 02 gru 2014, 13:43

Mi tez to nie odpowiada moim zdaniem obliczanie tego wszystkiego go to jest nie jasne 40 000LM powinna rozbić avatara suma ataku LM jest równa obronie avatara wiec to i to powinno się rozwalić , odwrotnie kiedy to avatar atakuje LM Po skanie wystarczy kalkulator by to obliczyć a tak to jesteś skazany na symulator a nie zawsze mówi prawdę i co do tego nie ma możliwości ustawienia kolejności ataku jednostek . Całość do przebudowy się nadaje
marek
 
Posty: 50
Rejestracja: 19 lip 2014, 20:13

Re: ogólne uwagi co do gry

Postautor: Kasjan » 02 gru 2014, 16:26

Black211, jak masz jakiś sprawdzony silnik walk to podeślij, przetestujemy na wersji testowej :)

przerobiłem na wersji testowej bardzo dużo różnych wariantów i ta opcja wychodzi najsensowniej ze wszystkiego co nam wpadło w ręce, nie mniej jednak na pewno silnikowi walk brakuje wiele do doskonałości więc jestem otwarty na propozycje,

z wdrażaniem pomysłów w silnik (przerabianie go) może być już ciężej bo zarówno kodu jest trochę i jest dość chaotyczny a wariantów walk wiele przez co różne sposoby / mechanizmy mogą się wzajemnie wykluczać
Awatar użytkownika
Kasjan
Administrator
 
Posty: 585
Rejestracja: 14 kwie 2012, 21:54

Re: ogólne uwagi co do gry

Postautor: Black211 » 03 gru 2014, 10:21

Marku, zapominasz o punktach strukturalnych w walce. Przebicie obrony przeciwnika nie gwarantuje zniszczenia statku, jeszcze trzeba wziąć pod uwagę punkty strukturalne (opancerzenie w badaniach byłoby zbędne gdybyśmy brali pod uwagę tylko siłę obrony). Dla tego napisałem że 40k LMów nie zniszczy Avatara, ale 600k LMów ma już szansę na pokonanie Avatara (ok 32kk-34kk ataku potrzeba aby mieć szansę na zniszczenie Avika).

Kasjan, na PW masz silniki jakie posiadam na chwilę obecną. Jednak nie wiele to zmieni bo silnik walk jest niemal identyczny z tym co mamy na GW. Dla tego zostaje tylko napisanie Silnika walk od podstaw (co nie jest zbyt proste :D ). Puki nie rozwiążemy systemu walki to SD na niewiele się zdadzą.
Programmers never die,
They just go offline.
Awatar użytkownika
Black211
 
Posty: 120
Rejestracja: 04 paź 2012, 14:01

Re: ogólne uwagi co do gry

Postautor: drebot » 03 gru 2014, 11:55

Ja mam szybkie działa w 50 % zrobione. Ale w sumie racją jest by zrobić dobrze silnik walk, a później zabrać się za SD.
drebot
 
Posty: 345
Rejestracja: 19 cze 2012, 20:36

Re: ogólne uwagi co do gry

Postautor: marek » 04 gru 2014, 8:49

Black211 pisze:Marku, zapominasz o punktach strukturalnych w walce. Przebicie obrony przeciwnika nie gwarantuje zniszczenia statku, jeszcze trzeba wziąć pod uwagę punkty strukturalne (opancerzenie w badaniach byłoby zbędne gdybyśmy brali pod uwagę tylko siłę obrony). Dla tego napisałem że 40k LMów nie zniszczy Avatara, ale 600k LMów ma już szansę na pokonanie Avatara (ok 32kk-34kk ataku potrzeba aby mieć szansę na zniszczenie Avika).

Kasjan, na PW masz silniki jakie posiadam na chwilę obecną. Jednak nie wiele to zmieni bo silnik walk jest niemal identyczny z tym co mamy na GW. Dla tego zostaje tylko napisanie Silnika walk od podstaw (co nie jest zbyt proste :D ). Puki nie rozwiążemy systemu walki to SD na niewiele się zdadzą.

No i właśnie to jest zagmatwane jak dla mnie nie jest przejrzyste ale nie będę wnikał
marek
 
Posty: 50
Rejestracja: 19 lip 2014, 20:13

Re: ogólne uwagi co do gry

Postautor: wacek1 » 01 wrz 2021, 14:31

Siemka coś gra nie chodzi tak jak trzeba wiszą floty a nie lecą i coś nie tak jest ze szpiegowaniem
wacek1
 
Posty: 7
Rejestracja: 23 sie 2021, 12:09

Re: ogólne uwagi co do gry

Postautor: HM-er » 02 wrz 2021, 3:59

Chyba tak od 2 dni sypie się gra totalnie jak jeszcze nigdy odkąd gram :(
HM-er
 
Posty: 4
Rejestracja: 16 mar 2021, 15:19

Re: ogólne uwagi co do gry

Postautor: Kasjan » 02 wrz 2021, 12:15

Usterka wystąpiła po migracji na nowszy serwer.
Obecnie wszystko wróciło do normy.
Awatar użytkownika
Kasjan
Administrator
 
Posty: 585
Rejestracja: 14 kwie 2012, 21:54

Re: ogólne uwagi co do gry

Postautor: wacek1 » 02 wrz 2021, 12:30

Dziękujemy za naprawe
wacek1
 
Posty: 7
Rejestracja: 23 sie 2021, 12:09

Re: ogólne uwagi co do gry

Postautor: Azemir » 03 wrz 2021, 10:13

? Nic nie wrocilo do normy, teleport dalej nie dziala, falanga nie dziala, a Voytas175 z Uni2, ktory przekroczyl liczbe atakow oraz rozwala sobie flote z konta szatan zbierajac zlom na konto voytas175 dalej nie zostal ukarany
Azemir
 
Posty: 54
Rejestracja: 04 gru 2015, 23:31

PoprzedniaNastępna

Wróć do Ogólne rozmowy o grze

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość

cron