U3 | Classic

U3 | Classic

Postautor: Kasjan » 13 kwie 2013, 13:43

propozycja na trzecie uni, classic bo bez ponadprogramowych statków czyli:
meganiszczyciel,
avatar,
megarecykler

zgłaszajcie za i przeciw
Awatar użytkownika
Kasjan
Administrator
 
Posty: 585
Rejestracja: 14 kwie 2012, 21:54

Re: U3 | Classic

Postautor: Kapitan Bomba » 13 kwie 2013, 14:15

Ja jestem za, ale z małymi zastrzeżeniami. Proponuję aby te lepsze statki były dostępne jako statki kosmitów - do zdobycia jedynie na expedycjach i eventach. Ba, nawet dodałbym kilka nowych jednostek TAKTYCZNYCH również możliwych do zdobycia na ekspedycjach.
-Intergalaktyczny recykler (przemierzający galaktyki i zbierający złom po drodze)
-Stacja kosmiczna (umożliwiająca stacjonowanie na niej floty w dowolnym układzie z możliwością przeniesienia jej do dowolnego układu raz na 24h)
-Kamikaze impulsowy (wybuchając wydziela impuls elektromagnetyczny unieszkodliwiający 5% wrogich jednostek)
-Kamikaze (niszczy jedną wrogą jednostkę)(takie rozwiązanie przywróci do łask LMy)
-Mobilna falanga czujników (chyba nie muszę wyjaśniać)

Avatar jest potrzebny, do spowalniania floty, więc nie można go tak po prostu usunąć nie dając innej możliwości spowolnienia FS, przy czym spowalnianie GSa nie wchodzi w grę, bo niszczenie moonów wówczas stanie się niemożliwe.

Brak możliwości wykupywania pakietu badań i pakietu budynków!!!!!!!!!!! Można za to dodać większe (bardziej opłacalne) pakiety surowców, pakiet komandora, pakiet zwiększający czasowo wydobycie, pakiet przyspieszający badania, budowę itp.

W przypadku wprowadzenia statków, które można jedynie ZDOBYĆ (a nie zbudować), warto byłoby zapewnić również możliwość handlu nimi między graczami.

Warto przekonać wszystkich do rozpoczęcia gry na tym nowym uniwersum, bo już w tej chwili garstka graczy podzielona jest na 2 uniwersa, a jeśli jeszcze ta sama ilość podzieli się na 3 garsteczki, to całe przedsięwzięcie będzie miało efekt odwrotny, niż zamierzony. No i warto by było postarać się o porządną reklamę w internecie, żeby dużo osób na raz zaczęło grać na nowym uni z równymi szansami.
Awatar użytkownika
Kapitan Bomba
 
Posty: 237
Rejestracja: 27 wrz 2012, 13:01

Re: U3 | Classic

Postautor: halls123 » 13 kwie 2013, 14:57

ale mamy tutaj dawac swoje propozycje czy juz wszystko jest ustalone?
halls123
 
Posty: 205
Rejestracja: 14 sie 2012, 12:44

Re: U3 | Classic

Postautor: sebzol » 13 kwie 2013, 15:06

jestem rowniez za . mozemy probowac zobaczymy co z tego bedzie. no i milo bedzie zaczac znowu od 0 pkt :) takze jestem za.
ale Hallsik mowisz ze taki intergalaktyczny recykler przejdzie ? wtedy to bedzie jak jakas ugamela co surowcow bedziesz miec od groma ;D ale coz , zobaczymy mi sie twoje pomysly podobaja, cos nowego do ogarniecia :D hehe
no to juz jest nas dwuch za Uni 3 . :) podaj tylko kasjan date mozliwego otwarcia :D

Pozdro ! :) :ugeek:
sebzol
 
Posty: 136
Rejestracja: 08 lip 2012, 22:27

Re: U3 | Classic

Postautor: sebzol » 13 kwie 2013, 15:13

ale prawda tez jest ze malo graczy juz gra na uni 2 chodzi mi o duza ilosc nieaktywnych. praktycznie tylko top30 gra regularnie. na uni 3 pewnie grali bysmy my ( czolowka ) i jacys nowi z szansa na bycie w top . coz duzo przemyslen. zobaczymy jaki wynik bedzie :D
sebzol
 
Posty: 136
Rejestracja: 08 lip 2012, 22:27

Re: U3 | Classic

Postautor: Kapitan Bomba » 13 kwie 2013, 16:46

top 30 z uni 2 i drugie tyle z uni 1, do tego wszyscy ci, którzy na urlopach czekają aż się coś ruszy... Może i by się ze 100 osób udało zebrać. Do tego jeszcze odpowiednia reklama, znajomi znajomych znajomych...:P
Awatar użytkownika
Kapitan Bomba
 
Posty: 237
Rejestracja: 27 wrz 2012, 13:01

Re: U3 | Classic

Postautor: dante1945 » 13 kwie 2013, 16:49

Moim zdaniem proponuje odłożyć narazi robienie U3 z powodu iż na U2 rzeczywiście tylko top 30 gra. Proponuje zrobić dobrą reklamę w necie oraz o ogarnąć funpage na fb bo jest jakoś ubogi. Co do funpage to na nim znajduje się stosunkowo mało informacji o wydarzeniach, grze i eventach. I dodać ze dwóch nowych adminów bo jakoś Kasjanowi ciężko się wyrobić ze wszystkimi sprawami związanymi z grą.
Obecnie gram na U3 jako ZakapturzonyPomidor
Obrazek
Awatar użytkownika
dante1945
 
Posty: 82
Rejestracja: 24 mar 2013, 17:42
Lokalizacja: Łódź

Re: U3 | Classic

Postautor: Kapitan Bomba » 13 kwie 2013, 16:55

Z reklamą jest ten problem, że nowi gracze przychodzą, pograją 2 tygodnie i mają pretensje do całego świata, że "jak niby mamy doścignąć tych z top 10?!" wielu zaczynało i wkurwiało się, że nie mogą zacząć na równi z pozostałymi graczami i dlatego rezygnują. Trzeba zapowiedzieć otwarcie nowego uni wszędzie gdzie się da, pościągać znajomych (nawet na siłę). tak żeby na start był tłum, to zrobi odpowiednie wrażenie, a nawet jeśli zrezygnują po tygodniu, to przynajmniej faremki zostaną. W końcu, po pół roku stanie się to samo co z 2 uni, ale przynajmniej będzie zabawa na długi czas.
Awatar użytkownika
Kapitan Bomba
 
Posty: 237
Rejestracja: 27 wrz 2012, 13:01

Re: U3 | Classic

Postautor: dante1945 » 13 kwie 2013, 17:13

Teoretyczne masz rację ale lepiej by było ściągnąć nowych graczy na U2 dodatkowo zwiększyć produkcje surki x150%, a nowym graczom na dzień dobry dać op 1 mega recku xD by mogli sobie pozbierać niechciane szczątki. Przydało byś się też robić weekendowe eventy w grze typu : deszcz meteorytów, atak niezidentyfikowanej floty, itp. W grze http://www.sfgame.pl/?cid=sfplPLgoaw00001 po zrobieniu takich eventów ilość graczy się podwoiła. No i na funpage przydało bysię rozdawać jakieś kody na surke w ilości x2kk i odrazu ludzi by się pojawiło. A jak Kasjan nie ma czasu na zajmowanie się funpage to niech się zgłosi do mnie to ja porobię szumu xD
Obecnie gram na U3 jako ZakapturzonyPomidor
Obrazek
Awatar użytkownika
dante1945
 
Posty: 82
Rejestracja: 24 mar 2013, 17:42
Lokalizacja: Łódź

Re: U3 | Classic

Postautor: Kapitan Bomba » 13 kwie 2013, 17:23

to napisz mu na pw, że chętnie podejmiesz się funkcji GMa. Zgodzę się z tobą, że nic nie przyciąga graczy bardziej niż eventy, ale sam deszcz meteorytów to zdecydowanie za mało. Największą popularność zyskują zawsze gry, w których zarówno gracz z miejsca 1 jak i ten z miejsca 300 mają takie same szanse na "nagłe" wzbogacenie się. taki deszcz meteorytów tego nie daje, ale takie "superjednostki" do znalezienia na ekspedycji, albo do wygrania w evencie... trzeba też zaproponować możliwość nagłego wzbogacenia się o ogromne ilości surowców (kkk) tylko wzbogacenia się w sposób niezależny od umiejętności/poziomu rozwoju, ale zależny od szczęścia. dlatego proponowałem "Flotto" (oczywiście nikt się nie wypowiadał...)

Wyobraź sobie że gracz mający 100k pkt trafia na ekspedycji na statek, którego nie ma nikt w top 10 i tym samym w jednej chwili staje się znacznie "bogatszy". Graczy to przyciąga.
Awatar użytkownika
Kapitan Bomba
 
Posty: 237
Rejestracja: 27 wrz 2012, 13:01

Następna

Wróć do Propozycje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron