U3 | Classic

Re: U3 | Classic

Postautor: Kasjan » 14 kwie 2013, 11:18

dante, kogo rozumiesz jako GM ?
jakie mialby miec funkcje? prawa i obowiązki ?
na jakiej zasadzie mieli by byc wybierani?
Awatar użytkownika
Kasjan
Administrator
 
Posty: 585
Rejestracja: 14 kwie 2012, 21:54

Re: U3 | Classic

Postautor: dante1945 » 14 kwie 2013, 12:51

Kasjan gra potrzebuje nowych GMów którzy będą się zajmowali miedzy innymi : forum, zgłoszeniami w grze, wyszukiwaniem i sprawdzaniem błędów, wprowadzaniem nowych bonusów i robienie ciekawych evenów. To były by podstawowe obowiązki na GMa. Co do praw na pewno nie modą sobie ułatwiać gry bo mogło by to zepsuć całą zabawę, według mnie GM mógł by obie normalnie grać zdobywać pkt i nie nadużywać władzy, ale jak wszyscy wiemy i tak by nadużywali. Więc proponuje by nowi GM byli pozbawieni możliwości robienia sobie od tak floty i surowców. Co do wyboru nowych GMów to można by było zrobić rekrutacje na zasadzie doświadczenia w grach oraz doświadczenie jako beta tester. Dodatkowo myślę by ludzie którzy maja doświadczenie w byciu GM lub Administratorem.
A i przypominam, że GM (Game Master) i jest odpowiednikiem Admina (Administratora).
No i jeszcze przydał by się ktoś dodatkowy do ogarniania Funpage :D
Obecnie gram na U3 jako ZakapturzonyPomidor
Obrazek
Awatar użytkownika
dante1945
 
Posty: 82
Rejestracja: 24 mar 2013, 17:42
Lokalizacja: Łódź

Re: U3 | Classic

Postautor: Kasjan » 15 kwie 2013, 13:51

GM nie może być na pewno osoba która gra, rodziło by to komplikacje a każda porażka innej osoby była by tłumaczona "na pewno dodał sobie statki albo zwiększył badania"
tak było ponad rok temu z poprzednią administracją, ludzie zawsze doszukują się podstępów
Awatar użytkownika
Kasjan
Administrator
 
Posty: 585
Rejestracja: 14 kwie 2012, 21:54

Re: U3 | Classic

Postautor: dante1945 » 15 kwie 2013, 13:59

To zależy jak do tego podejść. Bo jeżeli ludzie będą widzieć że jesteś za dobry to zawsze tak powiedzą, że albo masz haki albo jakieś układy z graczami bądź z administracją. Po prostu to kwestia podejścia. Jak coś to podam ci namiar na mojego kumpla który ma spore doświadczenie w grach mmo i jak i bycia beta testerem xD
A i jeszcze jedno czy dało by się choć troch podnieść szybkość wydobycia surki ??
Obecnie gram na U3 jako ZakapturzonyPomidor
Obrazek
Awatar użytkownika
dante1945
 
Posty: 82
Rejestracja: 24 mar 2013, 17:42
Lokalizacja: Łódź

Re: U3 | Classic

Postautor: Kasjan » 15 kwie 2013, 15:08

możesz rzucić namiary na PW, pogadam z nim :)

wracając do tematu uni, rzucajcie konkretne propozycje prędkości
planowany start - może 1 maja lub 28 kwietnia?
Awatar użytkownika
Kasjan
Administrator
 
Posty: 585
Rejestracja: 14 kwie 2012, 21:54

Re: U3 | Classic

Postautor: sperti » 15 kwie 2013, 21:40

po pierwsze aby nowi gracze się nie zrażali ściągnął bym wszystkim sztucznie nabite punkty bo szczerze gdybym po tygodniu gry zobaczył jak jest słaby postęp w pkt to bym odpuścił bo wiedziałbym że nigdy nie dociągnę do takiego poziomu jak np mój aktualny, coś ze statkami można by bylo porobić żeby je jakoś rozsądnie zróżnicować tak aby była różnorodność w grze a nie tylko CN które są najkorzystniejsze, a nowi gracze mogą mieć osłonkę powiedzmy nawet wyższą niż aktualnie i wtedy nie będą mieli pretensji że ktoś ich pojechał czy nawet dać nowym możliwość ataku powiedzmy na kogo by tylko chcieli a zrobić osłonkę żeby ich nie atakowano przez jakiś okres, wprowadzenie poza tym pomysły chłopaków też są ok z tym że ja jestem przy tym aby pozostać przy 2 uni , można też usunąć tych graczy którzy naprzykład poddali się po 4 tygodniach bo w sumie jako farmy są porażką i tylko miejsce zabierają.
Awatar użytkownika
sperti
 
Posty: 122
Rejestracja: 04 paź 2012, 23:09

Re: U3 | Classic

Postautor: halls123 » 15 kwie 2013, 22:39

Ja proponowalbym jeszcze zeby bylo badanie ktore dodawalo by kolejna kolonie,jest tutaj duzo miejsca zeby kazdy gracz mial wiecej niz 10 planet no i to dawalo by wiecej surki a co za tym idzie szybsza rozbudowe nawet po zlomie.

Co do tego ze GM moglby grac to jestem przeciwny,gralem juz w gry gdzie tak bylo i byly pretensje i problemy.
halls123
 
Posty: 205
Rejestracja: 14 sie 2012, 12:44

Re: U3 | Classic

Postautor: Kapitan Bomba » 16 kwie 2013, 20:54

Z tym nowym uni, to się Kasjan wstrzymaj na razie. Jeśli mają być na nim takie zmiany, to dobrze by było najpierw na spokojnie je przygotować i przetestować, a dopiero potem zaczynać nową rozgrywkę.

Co do GMa to na pewno by się przydał, ale on NIE MOŻE być jednocześnie graczem i MUSI być byłym graczem Galactica, żeby się orientować w problematyce tej gry.

Jeśli chodzi o ustawienia nowego uniwersum, to najlepiej takie same, jak na U1, U2.
Awatar użytkownika
Kapitan Bomba
 
Posty: 237
Rejestracja: 27 wrz 2012, 13:01

Re: U3 | Classic

Postautor: Kasjan » 23 kwie 2013, 23:59

jeszcze jedna rzecz odnośnie nowego uni,
możemy znieść powiadomienia SMS lub zrobić tylko dla komandorów lub zrobić np. 100 anty / sms
Awatar użytkownika
Kasjan
Administrator
 
Posty: 585
Rejestracja: 14 kwie 2012, 21:54

Re: U3 | Classic

Postautor: Kapitan Bomba » 24 kwie 2013, 9:44

Wraz ze zniesieniem powiadomień trzeba by spowolnić flotę, bo atak z planety na planetę trwa 40 sekund i łatwo pojechać nawet kogoś, kto jest online.

Co do antymaterii za sms. to zaraz zapewne pojawią się buntownicy i zbojkotują to uniwersum. Lepiej chyba będzie zostawić tak jak jest.
Kasjan najlepiej byś zrobił, jakbyś napisał konkretną propozycję; napisz jakie ustawienia będzie miało to uni, jakie zmiany względem U1,U2 i kiedy planowany start. Pod takim postem niech ludzie wklejają propozycje zmian.

Warto byłoby ruszyć ludzi z U1, żeby się wypowiedzieli, bo oni chyba nie za bardzo się przejmują życiem tego forum
Awatar użytkownika
Kapitan Bomba
 
Posty: 237
Rejestracja: 27 wrz 2012, 13:01

PoprzedniaNastępna

Wróć do Propozycje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron