Regulamin wojny

Czy jesteś za przyjęciem regulaminu wojny?

Tak
8
80%
Nie
2
20%
 
Liczba głosów : 10

Regulamin wojny

Postautor: Kapitan Bomba » 09 sty 2013, 19:27

Obecnie wypowiadanie wojny między sojuszami daje jedynie możliwość atakowania się nawzajem bez limitów dziennych, a nie daje możliwości zwycięstwa, a przecież właśnie po to toczą się wojny. Z powodu nikłego zainteresowania poprzednim tematem o podobnej treści (zwłaszcza ze strony administracji) postanowiłem sam podjąć próbę zastosowania tu systemu rozstrzygania wojen znanego z ogame. Proponuję przede wszystkim stworzyć dział "WOJNY" na forum każdego uniwersum i w tym właśnie dziale wojna miałaby się rozstrzygać, poprzez wrzucanie tam screenów z raportów wojennych liczących się do wojny.


1.Zainteresowane sojusze musiałyby wyznaczyć swoich przedstawicieli, którzy wspólnie ustalą warunki zwycięstwa, czas trwania wojny i inne ważne informacje.
2.Następnie strona wypowiadająca wojnę zakłada temat na forum, w dziale "WOJNY", którego tytuł stanowiłyby pełne nazwy walczących sojuszy np.
"[WYPOWIADAJĄCY]vs.[AKCEPTUJĄCY]"
Post musiałby zawierać postanowienia dotyczące wojny i jej zasady, oraz warunki zwycięstwa przyjęte przez obie strony np.

"[WYPOWIADAJĄCY]vs.[AKCEPTUJĄCY]
wynik: 150% vs 320%
Warunki zwycięstwa: Próg punktowy (1000%)
Minimalne raporty: 40%
Czas trwania: 2 miesiące"

3.Każde 100.000 złomu na orbicie wokół planety stanowi 1% dla zwycięzcy bitwy, a w przypadku remisu obie strony naliczają ilość złomu ze swoich strat za pomocą symulatora.

Co powiecie na takie rozwiązanie??


Edit Kasjan: dodałem ankietę
Awatar użytkownika
Kapitan Bomba
 
Posty: 237
Rejestracja: 27 wrz 2012, 13:01

Re: Regulamin wojny

Postautor: rosli » 09 sty 2013, 22:39

W końcu!
Popieram w 100% i zachęcam administrację do zainteresowania się tematem.
rosli
 
Posty: 6
Rejestracja: 14 lis 2012, 16:06

Re: Regulamin wojny

Postautor: Matrix » 10 sty 2013, 10:41

już myślałam że nikt nie napisze w tym temacie bo wojna w tym momencie to jakaś kompletna porażka...
Awatar użytkownika
Matrix
 
Posty: 19
Rejestracja: 05 paź 2012, 11:09

Re: Regulamin wojny

Postautor: rosli » 10 sty 2013, 17:05

Widzę, że temat nie zainteresował szczególnie nikogo więcej. Komuś to nie na rękę? Zawsze mi się wydawało, że wojny (podobnie jak S&D) są dla fanu a nie po to, żeby sobie legalnie farmić omijając limit ataków...
rosli
 
Posty: 6
Rejestracja: 14 lis 2012, 16:06

Re: Regulamin wojny

Postautor: drebot » 10 sty 2013, 17:37

rosli pisze:Widzę, że temat nie zainteresował szczególnie nikogo więcej. Komuś to nie na rękę? Zawsze mi się wydawało, że wojny (podobnie jak S&D) są dla fanu a nie po to, żeby sobie legalnie farmić omijając limit ataków...



Zgadzam się z Twoimi słowami.
drebot
 
Posty: 345
Rejestracja: 19 cze 2012, 20:36

Re: Regulamin wojny

Postautor: King » 11 sty 2013, 0:31

a. przydalby sie konwerter raportow
b. zlom z obrony bedzie sztucznie podbijal procenty

ogolnie jestem za
Obrazek
Uni2: Baal
Awatar użytkownika
King
 
Posty: 130
Rejestracja: 16 maja 2012, 9:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Regulamin wojny

Postautor: kadam34 » 11 sty 2013, 1:25

Hmm, a w jakim celu to wprowadzać?, tylko po to aby było? czysta statystyka ?
Jestem sceptycznie nastawiony.
kadam34
 
Posty: 53
Rejestracja: 17 lip 2012, 20:48

Re: Regulamin wojny

Postautor: rosli » 11 sty 2013, 10:15

kadam34 pisze:Hmm, a w jakim celu to wprowadzać?, tylko po to aby było? czysta statystyka ?
Jestem sceptycznie nastawiony.


O matko i córko.

Po to, żeby wojna zaczęła być wojną, a nie sposobem na ominięcie limitu ataków.
Po to, żeby każdy z sojuszy miał odpowiednią motywację do latania.
I w końcu po to, żeby zasady były jasne jak słońce, a wojna nie przypominała niekończącej się telenoweli. Żeby mogła się zakończyć jako wygrana w momencie przekroczenia ustalonego progu procentowego.

Aż mi się nie chce wymieniać dalej.
rosli
 
Posty: 6
Rejestracja: 14 lis 2012, 16:06

Re: Regulamin wojny

Postautor: Kapitan Bomba » 11 sty 2013, 14:20

Konwerter faktycznie by się przydał, ale z tym raczej musielibyśmy poczekać na Kasjana i jego zdanie w tej sprawie.
Pomiędzy sojuszem Arkan i Nemezis od kilku miesięcy trwa regularna wojna. Początkowo miała ona wyłonić zwycięzcę, a Kasjan nie był w stanie odpowiedzieć, czy silnik jakoś nalicza jej wynik. Obecnie jesteśmy prawie pewni, że silnik nie nalicza nic w wojnie, a po tak długim czasie jej trwania nie sposób już obliczyć kto ile zwojował. Troche to denerwujące, bo tyle miesięcy starań "psu w dupę", zwycięzcy i tak nie ma i nie będzie. Na podstawie takich wojen wytłuszczonych na forum można by zrobić jakiś ranking sojuszy z prawdziwego zdarzenia.
Awatar użytkownika
Kapitan Bomba
 
Posty: 237
Rejestracja: 27 wrz 2012, 13:01

Re: Regulamin wojny

Postautor: Kasjan » 11 sty 2013, 20:55

ok,
powiedzcie tylko jedno - jak zamierzacie zrobić system weryfikujący warunki i walki?
przedstawię Wam temat od mojej strony - zaraz znajdą się kombinatorzy którzy powiedzą że umowa na forum trwała tyle i tyle i cośtam było po terminie i chcą zwrotu floty i ukarania przeciwnika ..... kombinatorów nam nie brakuje ;-)
Awatar użytkownika
Kasjan
Administrator
 
Posty: 585
Rejestracja: 14 kwie 2012, 21:54

Następna

Wróć do Propozycje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron