Bład walki

Re: Bład walki

Postautor: CHud » 23 paź 2014, 9:24

Co do testów to czasowo ostatnio mam masakrę - stąd urlop.
Jeśli chodzi o sam algorytm walki to z tego co pamiętam na Ogame (i uważam, że się sprawdził) działało to tak, że dany typ jednostki to była tablica.
Np.: w przypadku walki 7 LM-ów:
[1][tarcza][pancerz]
[2][tarcza][pancerz]
[3][tarcza][pancerz]
[4][tarcza][pancerz] LM [7]
[5][tarcza][pancerz]
[6][tarcza][pancerz]
[7][tarcza][pancerz]

W ten sposób każda jednostka w trakcie walki była liczona - czy oberwała, a jeśli tak, to jak mocno. Nie było wtedy takiej sytuacji, że 1 platforma obronna i 10 wyrzutni rakiet na 1 salwę ściągają 11 MN.
Szybkie działa jeśli dobrze pamiętam działały tak, że w przypadku wylosowania trafienia w cel, na który ma się szybkie działa jednostka strzelająca miała szansę na następny atak z prawdopodobieństwem równym 1-1/x, gdzie X to liczba szybkich dział na dany cel.
Jedno i 2 razem dawały pewien przedział losowości, gwarancję jakichś tam strat w przypadku dużych walk i sens stosowania eskorty.
Nie wiem jak te obliczenia działały tutaj i jak działają po poprawkach o których piszesz - tutaj jeśli to nie jest tajne/poufne to prosiłbym o jakiś feedback.

Co do 1 rzeczy zgadzam się w całej rozciągłości. Jeśli nie będzie dopracowany podstawowy mechanizm walki, to dopracowywanie szybkich dział i kosztów jednostek nadal będzie bez sensu.
CHud
 
Posty: 7
Rejestracja: 13 paź 2014, 21:25

Re: Bład walki

Postautor: MORITO » 02 lis 2014, 19:02

Aby nie zakładać następneg tematu , a wydaje mi się że coś jest nie tak
Mam poziom ataku i obrony +240 co daje 340 :-)
Jakie jest moje zdziwienie gdy wysyłam flotę i w raporcie z walki agresor 300 % to gdzie się podziała rozbudowa w gmachu ?
Czy to jakaś ściema aby wydoić z nas tak jak badania anty ?
MORITO
 
Posty: 28
Rejestracja: 25 cze 2012, 21:32

Re: Bład walki

Postautor: MORITO » 13 lis 2014, 22:58

Czy ktoś te nasze wypociny czyta ?
MORITO
 
Posty: 28
Rejestracja: 25 cze 2012, 21:32

Re: Bład walki

Postautor: drebot » 14 lis 2014, 11:32

MORITO pisze:Czy ktoś te nasze wypociny czyta ?


Admini chyba obecnie są mocno czymś zajęci.
drebot
 
Posty: 345
Rejestracja: 19 cze 2012, 20:36

Poprzednia

Wróć do Błędy gry

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron