blad w statystykach

blad w statystykach

Postautor: sebzol » 29 sie 2013, 16:25

coraz czesciej widze blad w statystykach chodz w sunie nie ja tylko. ostatnio wyskakiwalo mi ze wszyscy mamy po 0 miejsce np. a dzis w statach jestem 3 a dwoch graczy ktorych nigdy nie widzialem w grze jest na 2 pierwszych miejscach z ilosciq pkt za budynkinjaka ja mialem wczesniej. dziwne bo pakietow do wykupienia nie ma ani na budynki ani na badania. rozpatrzysz to kasjan czy olac ten blad?;) pozdro
sebzol
 
Posty: 136
Rejestracja: 08 lip 2012, 22:27

Re: blad w statystykach

Postautor: kiniu » 29 sie 2013, 16:45

co tu jest zgrane to samo bylo na uni1 za moich czasow jak gralem teraz jest to samo co tu moze ktos to wyjasni
kiniu
 
Posty: 123
Rejestracja: 06 lut 2013, 21:31

Re: blad w statystykach

Postautor: Kasjan » 29 sie 2013, 18:28

sprawa tych graczy już jest rozwiązana i zaraz ich punkty się ustabilizują,

system przechowuje poziom magazynu w postaci liczby, dla systemu informatycznego jest to liczba typu "int" która ma zakres od 0 do 255 (dla dociekliwych: http://pl.wikipedia.org/wiki/Liczba_ca% ... typ_danych) )

nowi gracze zakupili za 1 pkt antymaterii obniżenie magazynów, magazyn mieli 0, system -1 zamienił automatycznie na 255 (poszedł w drugą stronę, nie przyjmuje też liczb ujemnych) i stąd problem, jest to definitywnie błąd systemu i bezapelacyjnie magazyny zostają przywrócone do poprzednich wartości,

w ciągu max 2 godzin ukończona zostanie poprawka która uniemożliwi ponowną pomyłkę
Awatar użytkownika
Kasjan
Administrator
 
Posty: 585
Rejestracja: 14 kwie 2012, 21:54


Wróć do Błędy gry

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron