Planetoidy

Planetoidy

Postautor: wilku11 » 10 sie 2013, 19:07

Mam pomysł na wprowadzenie planetoid (nowy sposób na zdobywanie surowców). Można było by je znaleść na ekspedycjach, ich wielkość zależała by od wielkości floty którą wysłaliśmy na tą ekspedycję. Do tego można było by wprowadzić statek który dawał by możliwość zbierania sur z tych planetoid jak i wysłany na ekspedycję zwiększał by szanse na jej znalezienie. Myślę że był by to dobry sposób by szybciej zarabiać sur a przy tym nie atakować zbyt dużej ilości innych graczy. I pomogło by to słabszym graczom dogonić czołówkę :) i w końcu było by więcej sur w grze :)
Planetoida pojawiała by się obok planety tak jak jest "Księżyc" "Szczątki" "Planetoida"
jeśli by się znalazło planetoidę dostawało by się taki komunikat
"Twoja ekspedycja trafiła na ogromną planetoidę ! Jej jądro jest w całości zbudowane z ....... "
Można by w niej znaleść wszystko Metal, Kryształ, Deuter, Nornium.
Statek
"Platforma wydobywcza"
opis
"Od starego mistrza otrzymałeś plany budowy olbrzymich platform wydobywczych, zdolnych nie tylko odnaleść planetoide ale również wydobyć z niej wszystko co się da ! "
Napęd - Napęd spalinowy
Punkty strukturalne - do ustalenia
Siła ataku - 1
Siła osłony - 50,000
Ładowność - 25,000,000
Prędkość bazowa - 100
Zużycie palia (Deuterium) - 6,500


Wymagania :
Technologia Komputerowa (Level 0/10)
Technologia Osłony (Level 0/15)
Napęd spalinowy (Level 0/10)
Technologia Ekspedycji (Level 0/10)
Technologia energetyczna (Level 0/10)

Co wy na to :) :?:
wilku11
 
Posty: 41
Rejestracja: 04 paź 2012, 19:21

Re: Planetoidy

Postautor: narutoo » 11 sie 2013, 2:49

dobry pomysl moim zdanie, wieksza ilosc surowki w grze dla poczatkujacych rowna sie wiekszej ilosci graczy, przez co gra bedzie znacznie ciekawsza :)
narutoo
 
Posty: 66
Rejestracja: 30 lip 2013, 9:49

Re: Planetoidy

Postautor: wilku11 » 11 sie 2013, 3:24

bo właśnie jest mało sur. A to może pomóc :)
wilku11
 
Posty: 41
Rejestracja: 04 paź 2012, 19:21

Re: Planetoidy

Postautor: utarr » 11 sie 2013, 15:06

jestem za:) wszystko co spowoduje że ilość graczy na serwerze wzrośnie jest dobre :D
utarr
 
Posty: 12
Rejestracja: 11 sie 2013, 14:49

Re: Planetoidy

Postautor: OverLord » 12 sie 2013, 17:17

Ja był bym za :) tylko troche te wymagania zawyrzone :)
OverLord
 
Posty: 6
Rejestracja: 10 sie 2013, 12:53

Re: Planetoidy

Postautor: Bzyk » 12 sie 2013, 17:35

OMG wszystko byście chcieli łatwo a najlepiej za darmo i to w dużych ilościach. Zero wysiłku. Jest tylu graczy nieaktywnych od których można pozyskać surowce ale trzeba po nie polecieć. Jest bonus anty na start. Został wprowadzony bonus w postaci surowców za zalogowanie się. Wydobycie kopalni też jest podkręcone. Antymateria która cały czas procentuje i można ją wymienić na surowce plus można ją nabyć za PLN-y. Gracze tutaj grają ponad rok czasu aby dojść do top 10 nie liczę graczy, którzy którzy mają przesadzoną sztucznie ilość pkt. A wy byście chcieli po miesiącu grania być na 1 miejscu. Moim zdaniem i tak jest za dużo ułatwień. Co za dużo to nie zdrowo jak głosi stara maksyma.
Awatar użytkownika
Bzyk
 
Posty: 159
Rejestracja: 20 sie 2012, 8:18

Re: Planetoidy

Postautor: wilku11 » 12 sie 2013, 21:56

hehe co prawda to prawda :) do wszystkiego się dojdzie powoli :) A ja i tak zaniżyłem te wymagania :) w innej grze tego typu wymagania było o wiele wyższe :) trochę przerobiłem, zmieniłem i tak wyszło na pograniczu żeby nie było zbyt łatwo i zbyt trudno :D
wilku11
 
Posty: 41
Rejestracja: 04 paź 2012, 19:21

Re: Planetoidy

Postautor: utarr » 14 sie 2013, 12:25

Szanowny kolego Bzyk, po co ta irytacja?? Jeśli czytałeś uważnie wszystkie posty to na pewno zauważyłeś że ani twórca pomysłu ani gracze którzy się na ten temat wypowiadali nie stwierdzili że chcą super statek który będzie latał w tę i z powrotem i wydobywał mega ilości surowców. Sam pomysł moim zdaniem jest warty uwagi choć by nie było za łatwo należałoby go wzbogacić o element losowy który działałby na szkodę gracza, tak jak w przypadu ekspedycji. Zgodzę się że jest wielu graczy nieaktywnych ale na Uni2 (gdzie gram) całkowita liczba graczy oscyluje w granicy 1300 i zdecydowana większość z nich ma naprawdę małe ilości surowców na planetach, co znacząco utrudnia rozgrywkę. Widzę że jesteś jasnowidzem, faktycznie gram nieco ponad miesiąc ale nie przypominam sobie żebym gdziekolwiek napisał że chce być na 1 miejscu. Fakt, zależy mi na tym by być jak najwyżej w rankingu, jednak czy będzie to pozycja 1, 10 czy jakakolwiek inna ma dla mnie znaczenie drugorzędne. Na tym przecież polega rywalizacja i dlatego właśnie są tworzone rankingi. Skoro uważasz że jest zbyt dużo ułatwień to po co grasz? Proponuję dać sobie spokój z GW i wybrać coś trudniejszego i bardziej ambitnego np ogame. Pozdrawiam
utarr
 
Posty: 12
Rejestracja: 11 sie 2013, 14:49

Re: Planetoidy

Postautor: wilku11 » 14 sie 2013, 12:52

Napewno będzie jakiś element który utrudni trochę wydobywanie jak i szukanie planetoidy :) bez tego nie było by zabawy ani ryzyka :) :lol: tylko chodzi o to by ten statek ułatwił znalezienie planetoidy ale też można będzie stracić całą lub część ekspedycji :) np. Na planetoidzie nasza ekspedycja trafiła na piratów którzy na zaatakowali i zniszczyli trochę floty :) wszystko da się wymyślić i dodać do tego :) żeby nie było za łatwo :) Ja też gram na Uni 2 i cierpie na braki sur :evil: Może ten pomysł poprawi trochę sytuację związaną z tym :) i dziękuje że popieracie mój pomysł ;)
wilku11
 
Posty: 41
Rejestracja: 04 paź 2012, 19:21

Re: Planetoidy

Postautor: narutoo » 15 sie 2013, 0:35

Bzyku postaraj sie spojrzec na to z innej perspektywy, aktualna liczba aktywnych graczy oscyluje w granicach 50 osob (liczac tych przychodzacych i odchodzacych kazdego dnia mowie o tych z uni 2 ) moim zdaniem mozna by naprawde zwiekszyc ilosc graczy na uni i na calym serwisie o ile znajdziemy przepis ktory sprowadzi wieksza ilosc graczy a biorac pod uwage to iz w tej grze najwaziejsze sa surowce to mozliwosc pozyskiwania ich z alternatywnych zrodel (oczywiscie w rozsadnych ilosciach) pozwoliloby rozwinac sie wiekszej ilosci graczy mielibysmy znacznie wiekszy fun z gry gdyz rywalizacja bylaby wieksza i bardziej zacieta ;)
narutoo
 
Posty: 66
Rejestracja: 30 lip 2013, 9:49

Następna

Wróć do Propozycje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron