nowy statek mega bombowiec

Re: nowy statek mega bombowiec

Postautor: drebot » 21 maja 2013, 10:42

Tak racja, nic konkretnego nie napisałem. Więc zamieszcze wszystko poniżej :

Wg mnie powinno wyglądać to tak :


metal- 250.000
kryształ- 350.000
deuter- 50.000
norium- 50.000

Punkty strukturalne 500.000
Siła obrony 20.000
Siła ataku 3.500
Pojemność ładunkowa 50.000
Szybkość 500(600)
Zużycie paliwa (Deuteru) 250 (300)


Szybkie działa przeciw Wyrzutnia rakiet 100
Szybkie działa przeciw Lekkie działo laserowe 100
Szybkie działa przeciw Ciężkie działo laserowe 60
Szybkie działa przeciw Działo Jonowe 40
Szybkie działa przeciw Działo Gausa 30
Szybkie działa przeciw Wyrzutnia Plazmy 20

Oraz szybkie działa od ( w połowie mniejsze od wyżej wymienionych )


To ma być mega bombowiec a nie jakać zabaweczka. Powolne, wytrzymałe z konkretnym przywaleniem.

A dlaczego tak? Bo jak patrze i porównuje statystyki stateczków, to ciężki niszczyciej jest zdecydowanie lepszym i tańszym statkiem.

Kasjan, z całym szacunkiem, ale jak na to patrze to coraz bardziej zdaje sobie sprawe, że nie masz jakiegokolwiek pojęcia na temat mechaniki tej gry :(
Jeżeli byś miał, i chciał, to porównałbyś stareczki, ich koszty, siłe ataku itp. przed wprowadzeniem jakiejkolwiek zmiany.
Powinieneś sobie na dużej kartce rozpisać wszystkie stateczki z ich dokładnymi statystykami ( działa też ) i dopiero na podstawie tego, analizując wszystko wprowadzaćzmiany.
A nie ktoś coś krzyknie, kto nie zna sie na temacie, Ty wprowadzasz nupowsie pomysły, i przez to gra traci z dnia na dzień na wartoci....
drebot
 
Posty: 345
Rejestracja: 19 cze 2012, 20:36

Re: nowy statek mega bombowiec

Postautor: Kasjan » 21 maja 2013, 11:01

poniekąd masz trochę racji, nie znam wszystkich mechanizmów i sukcesywnie staram się je rozpracowywać ale bardziej od strony kodu źródłowego,
bombowiec był trochę prowokacją, dlaczego?
bo za każdym razem wprowadzenie zmian powodowało zaskoczenie... przed wprowadzeniem mało kto się interesuje natomiast po wprowadzeniu nagle więcej osób pisze że im się to nie podoba niż że podoba

tutaj tylko KapitanBomba od początku do końca się zaangażował na wprowadzenie nowego statku, z czasem duży wkład włożyłeś Ty za co dziękuję :)
dzięki takim graczom jak Wy - doświadczonym i aktywnym, podejmującym dyskusje - możemy wprowadzać nowości i zmiany na lepsze

zmiany zostaną wprowadzone jeszcze dziś :)
Awatar użytkownika
Kasjan
Administrator
 
Posty: 585
Rejestracja: 14 kwie 2012, 21:54

Re: nowy statek mega bombowiec

Postautor: halls123 » 21 maja 2013, 11:23

To ja tez cos napisze.Bijecie sie o statek ktory wedlug mnie jest nie potrzebny i nie wnosi nic do gry.Dlaczego?Poniewaz tutaj nie ma sensu budowac obrony poniewaz jest bez uzyteczna.Odkad weszly cn to nie oplaca sie budowac innych statkow.Sa szybkie i maja duza moc w ataku.
Ciezki bombowiec moze mialby sens gdyby obrona miala wieksza sile i gdyby bylo ciezko sie przez nia przebic a tak nie jest.Jesli juz tak bardzo chcieliscie nowy statek to najpierw trzeba bylo zmienic parametry obrony,wprowadzic nowe dziala ktore sprawily by ze ciezko jest sie przebic przez obrone i w tedy wprowadzic ciezkiego bombowca.To tyle z mojej strony,pozdrawiam
halls123
 
Posty: 205
Rejestracja: 14 sie 2012, 12:44

Re: nowy statek mega bombowiec

Postautor: Kapitan Bomba » 21 maja 2013, 17:19

Podałem już na samej górze tematu propozycje ustawień dla tego statku i wydaje mi się ona optymalna, ponieważ ma sie tak samo do CN jak bombowiec do niszczyciela...
Awatar użytkownika
Kapitan Bomba
 
Posty: 237
Rejestracja: 27 wrz 2012, 13:01

Re: nowy statek mega bombowiec

Postautor: gimli69 » 21 maja 2013, 18:24

drebot pisze:Tak racja, nic konkretnego nie napisałem. Więc zamieszcze wszystko poniżej :

Wg mnie powinno wyglądać to tak :


metal- 250.000
kryształ- 350.000
deuter- 50.000
norium- 50.000

Punkty strukturalne 500.000
Siła obrony 20.000
Siła ataku 3.500
Pojemność ładunkowa 50.000
Szybkość 500(600)
Zużycie paliwa (Deuteru) 250 (300)


Szybkie działa przeciw Wyrzutnia rakiet 100
Szybkie działa przeciw Lekkie działo laserowe 100
Szybkie działa przeciw Ciężkie działo laserowe 60
Szybkie działa przeciw Działo Jonowe 40
Szybkie działa przeciw Działo Gausa 30
Szybkie działa przeciw Wyrzutnia Plazmy 20

Oraz szybkie działa od ( w połowie mniejsze od wyżej wymienionych )


To ma być mega bombowiec a nie jakać zabaweczka. Powolne, wytrzymałe z konkretnym przywaleniem.

A dlaczego tak? Bo jak patrze i porównuje statystyki stateczków, to ciężki niszczyciej jest zdecydowanie lepszym i tańszym statkiem.

Kasjan, z całym szacunkiem, ale jak na to patrze to coraz bardziej zdaje sobie sprawe, że nie masz jakiegokolwiek pojęcia na temat mechaniki tej gry :(
Jeżeli byś miał, i chciał, to porównałbyś stareczki, ich koszty, siłe ataku itp. przed wprowadzeniem jakiejkolwiek zmiany.
Powinieneś sobie na dużej kartce rozpisać wszystkie stateczki z ich dokładnymi statystykami ( działa też ) i dopiero na podstawie tego, analizując wszystko wprowadzaćzmiany.
A nie ktoś coś krzyknie, kto nie zna sie na temacie, Ty wprowadzasz nupowsie pomysły, i przez to gra traci z dnia na dzień na wartoci....

Zarzucając komuś niewiedzę w temacie sam powinieneś pochwalić się wiedzą . Bombowiec ,jak sama nazwa mówi bombarduje -więc jest to jednostka przeznaczona do ataku i niszczenia obrony infrastruktury wroga . Dlaczego więc ma mieć ów statek siłę obrony większą niż siłę ataku??????? Pomylenie palca z h....m mówiąc po chłopsku . Moim zdaniem siła ataku jak mówi Kapitan ,ale obrona o połowe mniejsza.
gimli69
 
Posty: 49
Rejestracja: 06 sie 2012, 0:55

Re: nowy statek mega bombowiec

Postautor: Kapitan Bomba » 21 maja 2013, 19:19

Drebot, po co się tak pieklisz?! twój pomysł jest ok, obronę można zmniejszyć. tak naprawdę tutaj nie liczą się ilości ataku, czy obrony, ale szybkie działa i to one powinny decydować o przeznaczeniu statku, a to, czy on będzie miał ataku o 10000 w te, czy we w te...
Awatar użytkownika
Kapitan Bomba
 
Posty: 237
Rejestracja: 27 wrz 2012, 13:01

Re: nowy statek mega bombowiec

Postautor: Kasjan » 22 maja 2013, 21:16

zmiany wprowadzone,
zauważcie że "mały" bombowiec ma większy atak od obrony natomiast ten zupełnie odwrotnie - obrona przewyższa atak,
czy uważacie że to jest ok?

przy okazji,
czy ciężki niszczyciel nie ma przesadzonej prędkości? :)
Awatar użytkownika
Kasjan
Administrator
 
Posty: 585
Rejestracja: 14 kwie 2012, 21:54

Re: nowy statek mega bombowiec

Postautor: gimli69 » 23 maja 2013, 11:59

Moim skromnym zdaniem atak powinien mieć 20000 a obrona 3500 czyli odwrotnie niż jest ,bo to w końcu Bombowiec czyli z założenia jednostka o większej sile ataku.
Zaś cn -po co zmieniać coś co jest dobre????
gimli69
 
Posty: 49
Rejestracja: 06 sie 2012, 0:55

Re: nowy statek mega bombowiec

Postautor: Kapitan Bomba » 23 maja 2013, 12:42

można by spowolnić troche CN, ale bez przesady. Na pewno musi być szybszy od CB i MN. wydaje mi się, że szybkość 7.000 powinna być ok.
Proponuję również dodać "Szybkie działa przeciw CN 10" dla działa grawitonowego, to może zwiększyć przydatność obrony.
Awatar użytkownika
Kapitan Bomba
 
Posty: 237
Rejestracja: 27 wrz 2012, 13:01

Re: nowy statek mega bombowiec

Postautor: drebot » 23 maja 2013, 14:25

Kasjan pisze:zmiany wprowadzone,
zauważcie że "mały" bombowiec ma większy atak od obrony natomiast ten zupełnie odwrotnie - obrona przewyższa atak,
czy uważacie że to jest ok?

przy okazji,
czy ciężki niszczyciel nie ma przesadzonej prędkości? :)



Wg mnie to wszystkie statki są za szybkie.....może by tak zmniejszyć szybkość flot o 3-4 razy ?
drebot
 
Posty: 345
Rejestracja: 19 cze 2012, 20:36

PoprzedniaNastępna

Wróć do Propozycje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron